- Home
- ยป
- Our Product Range
- »
- Power Pack Accessories
Power Pack Accessories
Manufacturer of a wide range of products which include manual hydraulic power pack and hydraulic mobile lever valve.
Manual Hydraulic Power Pack
Product Price: Rs 23,000 / UnitGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Power | 1 kW |
| Working Pressure | adjustable |
| Flow Rate | adjustable |
| Motor Power | 10 HP |
| Usage/Application | Industrial |
| Voltage | 220 V |
| Material | Mild Steel |
| Motor Phase | Three Phase |
| Motor Speed | 1440 RPM |
| Brand | MH |
| Power Source | Electric |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Hydraulic Mobile Lever Valve
Product Price: Rs 3,000 / UnitGet Best Price
Minimum Order Quantity: 5 Unit
Product Brochure
Product Details:
| Sections | 3 Section |
| Body Material | Mild Steel (MS) |
| Flow Capacity | 80 LPM |
| Control Method | Hydraulic Pilot |
| Usage/Application | Direction Control |
| Max Pressure | 210 bar |
| Packaging Type | Box |
| Spool Type | Motor Spool |
| Brand | MH |
| Body Style | Globe Type |
| Material | MS |
| Power | Hydraulic |
Yes! I am InterestedRequest A Callback